W niedzielę piknik „Konstytucja 25”

Na piknik „Konstytucja 25” na kieleckim Placu Artystów zaprasza w niedzielę Komitet Obrony Demokracji. Uczestnictwo zapowiedzieli liderzy partii opozycyjnych i organizacji prodemokratycznych.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej — uchwalona 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku, weszła w życie 17 października 1997 roku. Z okazji 25-lecia naszej Konstytucji zapraszamy na Piknik „Konstytucja 25” w niedzielę 11 września, początek godz. 15:00 na Placu Artystów w Kielcach. Gośćmi specjalnymi pikniku będą kieleccy opozycjoniści lat 80., którzy nadal aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz demokracji. W Kąciku Historycznym opowiedzą nam, jak wyglądał ich dzień powszedni, jak ze sobą współpracowali, ale też, co ich bawiło, dzięki czemu wytrwali razem aż do zwycięstwa. Będzie też możliwość rozmowy z naszymi gośćmi.

W Kąciku Politycznym spotkają się z nami liderzy i przedstawiciele naszych regionalnych partii demokratycznych – opowiedzą nam, jak wygląda ich dzień powszedni, co ich łączy i jak wspólnie przygotowują się do odbudowy demokracji w Polsce. Będzie też możliwość rozmowy z przedstawicielami partii.

Piknik to przede wszystkim radość, muzyka, zabawa – dla dorosłych i dla dzieci przygotowaliśmy wspaniałe animacje, konkursy indywidualne i drużynowe, pokaz olbrzymich baniek, kącik plastyczny, foto budkę, tatuaże i wiele innych.

Będzie też Krążący Mikrofon – każdy będzie mógł odpowiedzieć na pytanie: Czym dla Ciebie jest Konstytucja?

Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku:

https://fb.me/e/81jOWiGLp

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia