Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Patriotyzm bez granic i bez uprzedzeń.

10 listopada, 2021 @ 17:00 - 18:30

Patriotyzm bez granic i bez uprzedzeń.

Dzień przed obchodami Święta Niepodległości, wspólnie z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, Niepubliczną Bursą w Kielcach oraz festiwalem WATCH DOCS Kielce zapraszamy na spotkanie dotyczące patriotyzmu.

Spotkamy się:
👉10 listopada (środa) o godz. 17:00
👉 na Rynku w Kielcach
Obejrzymy wspólnie fragment filmu „Potomkowie cywilizacji łacińskiej” w reż. Roberta Kowalskiego. Dokument pochodzi z repertuaru Objazdowej Edycji WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie. Opowiada o tym, jak zmieniał się Marsz Niepodległości w Warszawie od 2016 do 2020 roku.

Po filmie będziemy wspólnie rozdawać znaczki odnoszące się do polskiej gościnności, porozmawiamy o mniejszościach narodowych w Polsce oraz obejrzymy występ artystyczny młodzieży z Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu.

🟩 ❗Na zakończenie naszego spotkania:
💚 Staniemy wspólnie w milczącym proteście wobec zła, jakie dzieje się na granicy z Białorusią. Zapalimy zielone światła by pokazać uchodźcom i migrantom, że nie jesteśmy obojętni, gdy na granicy naszego państwa łamane są prawa człowieka.
📌Przynieśmy światełka.
📌Zadbajmy o bezpieczeństwo – każdy zakładając maseczkę dba nie tylko o siebie ale również o osoby z najbliższego otoczenia.

Zapraszamy!

Share

Szczegóły

Data:
10 listopada, 2021
Godzina:
17:00 - 18:30
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/1P97RF5cp

Organizatorzy

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach
Niepubliczna Bursa w Kielcach
KOD Region Świętokrzyski

Miejsce wydarzenia

Rynek, Kielce